Spis treści
PKO BP na początku kwietnia wprowadził do swojej oferty nowość, jaką jest możliwość założenia rachunku walutowego poprzez serwis iPKO. Ponoć wszystkie procedury załatwimy dużo szybciej i prościej. Tylko, czy warto korzystać z konta walutowego w PKO BP?
Jak założyć konto walutowe?
Konto walutowe w iPKO można otworzyć w prosty i szybki sposób. Wystarczy:
- zalogować się do serwisu internetowego iPKO;
- wybrać wybrany rachunek walutowy;
- zaznaczyć, czy jednocześnie z kontem decydujemy się na kartę debetową – jest ona dostępna przy kontach w dolarach amerykańskich, funtach brytyjskich i euro.
W serwisie internetowym iPKO, klient zakładający rachunek walutowy może zapoznać się z wszystkimi informacjami dotyczącymi konta, a także z obowiązującym regulaminem oraz taryfą opłat i prowizji. Dodatkowo klient ma także możliwość ściągnięcia tych informacji bezpośrednio na dysk swojego komputera.
Do otwarcia konta walutowego niezbędne jest podanie przez użytkownika iPKO hasła jednorazowego z karty kodów lub z SMS-a. W przypadku, gdy klient zamówi kartę debetową do rachunku walutowego, zostaje ona przesłana pocztą.
Jedna karta, różne waluty
Karta płatnicza dołączona do konta walutowego jest bardzo przydatna zwłaszcza w trakcie podróży zagranicznych. Dzięki takiemu płatnikowi unikamy podwójnego przewalutowania, a to pozwala nam zaoszczędzić środki zgromadzone na naszym walutowym rachunku.
Konto walutowe w banku PKO BP może otworzyć każdy pełnoletni klient tej instytucji. W tej ofercie można otworzyć rachunek w następujących walutach:
- w dolarach amerykańskich,
- frankach szwajcarskich,
- euro,
- funtach brytyjskich,
- koronach norweskich,
- koronach szwedzkich,
- koronach duńskich.
Jednak karta debetowa typu Multiwalutowa ze znakiem VISA jest dostępna tylko do kont zakładanych w euro, dolarach amerykańskich i funtach brytyjskich. W sytuacji, gdy zamówimy daną kartę do rachunku prowadzonego w euro, a będziemy jednocześnie posiadaczami rachunku w innej walucie, wtedy ta karta może być podpięta do wszystkich posiadanych rachunków walutowych. Oznacza to, że jedną kartą Multiwalutową można dokonywać transakcji obciążających trzy rachunki, w sposób odpowiedni do waluty, w której dokonana była dana płatność. Jeden z trzech rachunków po dokonaniu transakcji będzie automatycznie obciążony kwotą w USD, EUR lub GBP. Rozwiązanie to pozwala użytkownikowi danej karty zaoszczędzić środki, które straciłby na różnicy kursowej. W sytuacji, gdy płatność została dokonana w innej walucie, niż posiadana karta i rachunek, wtedy transakcja jest rozliczana po przewalutowaniu według kursu PKO BP, obowiązującego w dniu rozliczania płatności.